© Getty Images / Red Bull Content Pool
woensdag, 18 februari 2026 om 20:01
De Red Bull-formatie kende opnieuw een moeizame testdag in Bahrein. Technische problemen zorgden woensdagochtend voor een beperkt aantal rondjes, al wist Isack Hadjar in de middag alsnog zestig giros toe te voegen aan de teller. De jonge Fransman liet zich ondanks de tegenslagen positief uit over de RB22 en onthulde een opvallend sterk punt van de nieuwe bolide.
De ochtend verliep verre van ideaal voor het team uit Milton Keynes. Hadjar kon slechts dertien ronden afwerken voordat de lunchpauze aanbrak. Een drukverlies in een van de koelcircuits gooide roet in het eten en dwong de monteurs tot ingrijpen. Het is inmiddels een vertrouwd beeld geworden tijdens deze testdagen, want ook vorige week kampte de formatie met vergelijkbare technische hobbels.
Na de lunch draaide de RB22 gelukkig een stuk betrouwbaarder. De Fransman kon zijn programma afwerken en sloot de dag af met een totaal van zesenzestig rondjes. Dat leverde hem de zesde tijd van de dag op, een acceptabel resultaat gezien de omstandigheden. Het was zijn eerste volledige testdag als Red Bull-coureur, nadat hij vorig seizoen zijn debuut maakte bij het zusterteam Racing Bulls.
Inhaalslag in de middagsessie
Hadjar toonde zich opgelucht over het herstel in de tweede helft van de dag. "We hadden een trage start met weinig kilometers in de ochtend nadat we druk verloren in een van de koelcircuits," vertelde de nieuwkomer. De crew schakelde snel en stelde een aangepast programma samen voor de namiddag. "Net als vorige week hebben we de middag maximaal benut met een heel druk schema," legde hij uit.
De jonge coureur merkte duidelijk vooruitgang in zijn aanpassing aan de wagen. "Ik voel me nu al beter met de auto dan vorige week," gaf hij aan. Die groeiende vertrouwdheid is cruciaal met het seizoen dat steeds dichterbij komt. Elke ronde telt dubbel wanneer de voorbereiding door technische problemen wordt verstoord.
Het team van Red Bull Racing staat voor een uitdaging op het gebied van betrouwbaarheid. Twee testdagen op rij kampten ze met technische mankementen die kostbare kilometers opslokte. Voor een renstal die gewend is aan dominantie vormt dit een zorgwekkend signaal richting het aankomende seizoen. De concurrentie zal gretig toeslaan bij elke zwakte die de Oostenrijkse formatie toont.
Veelbelovende starts als troef
Tussen de regels door onthulde Isack Hadjar wel een interessant gegeven. De startprocedures verliepen bijzonder goed, zo bleek uit zijn opmerkingen. "De starts vanuit stilstand waren leuk om te doen," zei hij met een glimlach. Die woorden lijken onschuldig, maar observatoren noteerden dat de RB22 tijdens de startsimulaties opvallend veel punch toonde vergeleken met rivaliserende teams.
Het wegschietgedrag van de wagen bij het doven van de lichten kan een belangrijk wapen worden. "Hopelijk behouden we dezelfde drive in Melbourne," voegde de Fransman eraan toe. Een goede start kan in de Formule 1 het verschil maken tussen een podium en een middenveldklassering, zeker op circuits waar inhalen lastig is. Als Red Bull hier daadwerkelijk een voorsprong heeft opgebouwd, biedt dat perspectief voor het seizoen.
De coureur benadrukte dat zijn begrip van de balans van de bolide flink is toegenomen. "Vergeleken met vorige week heb ik een veel beter gevoel voor hoe de auto zich gedraagt," aldus Hadjar. Die verbeterde communicatie tussen rijder en machine is essentieel voor het finetunen van de afstelling. Elk detail telt wanneer de marges zo klein zijn als in de huidige Formule 1.
Leren van Verstappen
Voor donderdag staat Max Verstappen op het programma om de RB22 te besturen. Hadjar kijkt uit naar die sessie, niet alleen vanuit teambelang maar ook voor zijn eigen ontwikkeling. "Morgen rijdt Max en dan zijn er nog meer dingen om van te leren en toe te passen," verklaarde hij. De drievoudig wereldkampioen brengt een schat aan ervaring en feedback die het team verder kan helpen.
De jonge Fransman staat aan het begin van zijn Red Bull-avontuur. Na zijn leerjaar bij Racing Bulls maakte hij de overstap naar het hoofdteam, een enorme stap in zijn carrière. Deze testdagen zijn goud waard voor zijn aanpassing aan de hogere eisen en verwachtingen die bij de topformatie horen. Elke ronde die hij kan draaien versterkt zijn voorbereiding.
Hadjar benadrukte dat er nog volop ruimte is voor verbetering. "Er zijn nog veel dingen die beter kunnen," gaf hij realistisch toe. Die nuchtere blik past bij een coureur die weet dat hij zich moet bewijzen op het hoogste niveau. De concurrentie slaapt niet en elke zwakte wordt genadeloos afgestraft in de koningsklasse van de autosport.
Uitdagingen richting Melbourne
De betrouwbaarheidsproblemen vormen een rode draad door de testdagen van Red Bull. Twee keer op rij verloor het team kostbare uren door technische mankementen. Met nog maar één testdag te gaan voordat het circus richting Australië trekt, is de druk om alles op orde te krijgen aanzienlijk. De monteurs werken overuren om de kinderziektes uit de RB22 te krijgen.
Het contrast met voorgaande jaren is opvallend. Red Bull stond bekend om zijn ijzersterke betrouwbaarheid, een fundament onder de recente successen. Nu lijkt die zekerheid te wankelen, wat vragen oproept over de nieuwe technische keuzes. Heeft het team te veel risico genomen in het ontwerp? Of zijn dit normale groeipijnen die snel verholpen worden?
De concurrentie zal de ontwikkelingen bij Red Bull nauwlettend volgen. Ferrari, Mercedes en McLaren hopen allemaal op een verzwakte kampioensformatie. Elke uitglijder van het Oostenrijkse team is een kans voor de rivalen om terrein te winnen. Het belooft een spannend seizoen te worden als de betrouwbaarheidsproblemen aanhouden.
Toch zijn er ook lichtpuntjes. De sterke starts die Hadjar aanhaalde kunnen een significant voordeel opleveren. In een sport waar duizendsten van seconden beslissend zijn, kan een goede launch het verschil maken. Als Red Bull deze troef weet te behouden en tegelijk de technische problemen oplost, blijft het team een geduchte tegenstander.
De derde en laatste testdag moet uitwijzen of Red Bull zijn zaken op orde heeft. Met Verstappen achter het stuur krijgt het team de kans om een volledige simulatie te rijden en alle systemen te testen. Die sessie wordt cruciaal voor het vertrouwen waarmee het team naar de seizoensopener in Melbourne afreist. De klok tikt en de druk stijgt met elke ronde die ongereden blijft.
❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯
Reacties