Welkom bij het live verslag van de GP in Singapore. Het is de 14e grote prijs op de Formule 1 kalender. Met nog 7 races te gaan staat Alonso er goed voor in het klassement en zijn er in totaal nog 4 kandidaten achter de Spanjaard die enigszins kans maken op de titel.
Het weer is zoals voorspeld warm en vochtig. Op dit stratencircuit wordt het maximale uit de coureurs gehaald. De kleinste fout kan resulteren in een groot probleem. Als er niets gebeurd zullen ze 61 ronden afrijden, met een neutralisatie is de kans groot dat ze doorrijden tot de 2uur reglement. Inmiddels staan de wagens klaar op de grid, over enige seconden duiken ze de warm up lap in.
De complete top 10 heeft gekozen voor de super soft compound banden. Schumacher en Rosberg hebben geen tijd neergezet dus zij waren de enige coureurs die nog kon kiezen tussen de super soft en soft banden. Nico Hulkenberg start vanaf de 11e positie op de hardere band van het weekend, net als Perez op P14.
De start
Het is zondag, 23 september 2012 en de 24 coureurs staan op de grid. De lichten gaan uit en we zien een nette start, iedereen komt ongeschonden door de eerste paar bochten hoewel de beide Mercedes coureurs elk via een run off zone de wagens heel proberen te houden. De eerste schade is gereden, Kovalainen roept dat er iets mis is met zijn wagen. Net als Petrov en Massa, de 2 laatst genoemde coureurs staan in de pits bij het team.
Massa heeft een lekke band, na een controle lijkt het erop dat de Braziliaan door kan rijden maar heeft veel tijd verloren en rijd nu helemaal achteraan. Hamilton is inmiddels 1.5sec weggereden bij Vettel, Jenson Button in de andere McLaren kan het tempo van zijn teamgenoot niet bijhouden en is na 3 ronden al op bijna 5seconden gereden.
We zien in de herhaling waar Maldonado 2 plaatsen is verloren, waar zijn teamgenoot Bruno Senna 8 wagens passeert maar in de eerste bocht naar buiten wordt gedrukt. Alsnog weet hij een paar plaatsen goed te maken. Romain Grosjean krijgt te horen dat er geen telemetrie van de wagen kan worden gelezen, voor alsnog geen probleem want de wagen lijkt het tempo redelijk bij te houden.
Schumacher lijkt vast te zitten achter zijn teamgenoot, hij krijgt te horen dat hij afstand moet houden om in de schone lucht te rijden maar heeft daardoor Räikkönen achter zich die op het rechte stuk gebruik kan maken van zijn DRS. We zien de eerste verrassing op het scherm, het is Felipe Massa die met zijn nieuwe set harde banden de snelste tijd noteert in de 5e race ronde. De top 10 rijd allemaal op de zachte band, zoals het werd voorspeld houden deze banden slechts 4 tot 5 ronden het voordeel. Inmiddels zijn we in de 6e ronde beland, we zullen zien hoe de banden zich zullen houden tijdens de nacht race in Singapore!
Na de start moesten meerdere coureurs het hazenpad nemen en reden via de Run Off zones, de FIA heeft de start goed onderzocht en heeft besloten om verder geen sancties uit te delen. Hieronder de top10 in de 7e ronde:
P1 L Hamilton
P2 S Vettel +1.5
P3 J Button +6.5
P4 P Maldonado +9.2
P5 F Alonso +12.7
P6 P Di Resta +14.9
P7 M Webber +16
P8 R Grosjean +18.9
P9 N rosberg +20.4
P10 M Schumacher +22.4
Ronde 9
Er zijn een paar rustige rondes verreden, iedereen lijkt elkaar te volgen in deze slag volgorde. Felipe Massa heeft te horen gekregen dat hij verreweg de snelste coureur op de baan is, met 0,8sec per ronde sneller dan de leiders in de race.
De eerste geplande pitstop is een feit, het is Mark Webber die naar binnen komt voor een nieuw setje medium banden. Hij kwam naar binnen vanaf P7 en komt terug op de baan achter Charles Pic op P20.
Het lijkt erop dat de McLarens goed met de banden overweg kunnen. Sebastian Vettel heeft maar liefst 1,9sec ingeleverd in de afgelopen ronde. Het is een duidelijk signaal, Sebastian Vettel zal naar binnen moeten voor een set nieuwe medium banden. Na een foutloze pitstop van 3seconden komt hij terug op de 12e positie.
Langzamerhand komen er meer coureurs naar binnen voor nieuw Rubber, ook Fernando Alonso gaat over op de medium banden net als Michael Schumacher. Fernando komt terug op de 12e stek en Schumacher valt terug naar P18.
Ook Hamilton gaat naar binnen nadat hij een vreemd gevoel had in zijn rechter achterband. Met 2.5sec voorsprong op Button geeft hij hem de leiding in handen. Lewis valt terug naar P4 na zijn stop. Vettel lijkt de snelheid te hebben gevonden en passeert Kimi Räikkönen voor P5 waarna Kimi naar binnen gaat voor zijn stop.
Mercedes lijkt vooruitgang te hebben geboekt met de nieuwe updates, Schumacher is op dreef en noteert de snelste tijd en verbeterd hem met een halve seconde van Felipe Massa. De Leider in de race ziet het verschil met een verlies van 1.5sec per ronde en komt nu ook naar binnen, Button valt terug naar P3.
Nu alle coureurs een stop hebben gemaakt ziet de top 5 er als volgt uit:
P1 L Hamilton
P2 S Vettel +1.5
P3 J Button +5.8
P4 P Maldonado +10
P5 N Hulkenberg +12.7
Ronde 17
Alonso is op jacht naar de 5e stek maar lijkt niet gemakkelijk voorbij te komen aan Nico Hulkenberg, hij is gestart op de harde band en zal nog moeten stoppen. Toch weet Alonso zijn wagen naast de Force India te zetten richting de volgende chicane, een scone inhaal actie.
Voor Red Bull is het een spannende race. Buiten het feit dat Vettel op P2 rijd en Webber op P9 heeft het team eerder deze week aangegeven dat de lay out van het circuit weleens opnieuw voor problemen zou zorgen voor oververhitting van de Dynamo. Voor alsnog lijken beide heren geen problemen te hebben en rijden sneller dan de man aan kop: Lewis Hamilton.
Nico Hulkenberg lijkt problemen te hebben met de banden, hij laat zijn teamgenoot Di Resta gemakkelijk passeren en verliest al snel binnen een paar bochten zo'n 2seconden. Niet alleen Nico duikt naar binnen maar ook de nummer 2 van de vorige Grand Prix, Sergio Perez. Beide staan ze voor zover het lijkt op dezelfde strategie en startten beide op de harde band. We zijn halverwege de race, zoals het er naar uitziet zullen veel coureurs voor 3 pitstops gaan.
We zijn op een derde van de race, met 20 ronden achter de rug hebben we nog 41 te gaan. Räikkönen heeft na zijn pitstop geen positie meer weten te verbeteren, zo rijd hij al enige tijd op een seconde van Michael Schumacher. Achter hem zijn het Bruno Senna en Vergne die ruimte goedmaken en dichter bij de Lotus coureur komen.
Als we kijken naar de tijden lijkt Hamilton niet de snelste man te zijn op de medium banden, Alonso rijd op P5 met een achterstand van 11 seconden. Desalniettemin weet hij ruim een seconde per ronde sneller te gaan dan de huidige leider.
De eerste uitvaller
Het is Lewis Hamilton die problemen heeft met de wagen. Wat we kunnen waarnemen is dat de wagen een probleem heeft met de versnellingsbak. In de herhaling zien we dat de wagen niet terug wou schakelen naar de 3e versnelling waarna de bak het volledig heeft begeven. Einde race voor hem, elke punt die Alonso pakt vergroot hij de voorsprong op de huidige nummer 2 in het klassement.
Fernando Alonso is inmiddels opgeklommen en rijd vlak achter Pastor Maldonado. De Williams coureur zijn ronde tijden zijn in orde, maar beelden laten zien dat er veel stof/rook uit zijn voorste remmen komen bij het afremmen voor bocht 1. Het team van Williams staat klaar in de pits, niet voor Maldonado maar zijn teamgenoot Bruno Senna. Een foutloze pitstop met een nieuw setje super zachte banden.
Vettel, Button, Maldonado, Alonso, Räikkönen en hulkenberg rijden allemaal rond in een 1:55, de snelste man op de baan is Jean-Eric Vergne die maar liefst rond gaat in een 1:54.821 en daarmee ruim een seconde sneller is dan Sebastian Vettel die de race leid. Wederom zien we paarse tijden en het lijkt erop dat hij wederom een snelle tijd gaat noteren. Met name in de 2e en 3e sector, waar Bruno Senna het snelste gaat in de eerste sector.
Mark Webber is een van de top10 coureurs die voor een tweede stop gaat, de Red Bull coureur gaat wederom naar buiten op een nieuw setje medium banden. Hij komt terug op P11, vlak voor Ricciardo en Perez. We zien in de herhaling dat hij over de witte lijn gaat bij het inrijden van de pits, zou deze actie gevolgen hebben? We houden het voor jullie in de gaten!
Het is de 30e ronde en hieronder de top 10 in beeld:
P1 S Vettel
P2 J Button +2.9
P3 P Maldonado +13
P4 Alonso +15.5
P5 P Di Resta +
P6 N Rosberg +31.8
P7 R Grosjean +33.2
P8 M Schumacher +40
P9 K Räikkönen +40.7
P10 Hulk+41.8
Halverwege de race
We zien in deze ronde een paar acties, zo stoppen Alonso en Maldonado voor een nieuw setje banden en komen vlak achter Grosjean terug op P6 en P7.
Er lijkt spanning te komen op de baan, achter Nico Rosberg rijden er 3 coureurs binnen 1.5sec: Grosjean, Maldonado en Alonso. Wat we mee krijgen is dat zowel de beide Mercedes coureurs en de Lotus bolides op een twee stopper rijden. Alonso lijkt niet te willen wachten op de DRS zone en probeert aan alle kanten voorbij te gaan aan de Williams coureur.
Gele vlag situatie/Safety car
Het is de 33e ronde en we zien een van de HRT wagens met een kapotte rechter voorwiel ophanging. De safety car komt meteen op de baan en we zien Räikkönen een slimme actie doen, hij stopt voor nieuwe banden. Het is Karthikeyan die uitgevallen is.
Ook de top van het veld komt naar binnen: Vettel, Button, Rosberg, Grosjean, Schumacher. Het duurt maar even en alle coureurs die nog niet zijn gestopt komen naar binnen. De tweede uitvaller is een feit. Met de onverwachte safety car en tal van stops hebben we even de tijd zonder spanning om de rangorde neer te zetten.
Ronde 34:
P1 S Vettel
P2 J Button
P3 F Alonso
P4 P Di Resta
P5 N Hulkenberg
P6 M Webber
P7 S Perez
P8 N Rosberg
P9 R Grosjean
P10 P Maldonado
P11 J Vergne
P12 M Schumacher
P13 K Räikkönen
P14 D Ricciardo
P15 B Senna
P16 H Kovalainen
P17 F Massa
P18 K Kobayashi
P19 T Glock
P20 C Pic
P21 V Petrov
P22 P De la Rosa
Uitvallers
N Karthikeyan
L Hamilton
Ronde 34 - Safety car situatie
Tijdens de safety car situatie horen we dat Maldonado de race moet beëindigen omdat de Williams hydraulische problemen heeft. Hoewel hij hier geen gehoor aan geeft en nog steeds rond rijd tijdens de neutralisatie. In ronde 37 valt toch het doek, de 3e uitvaller is een feit.
Door de neutralisatie zal de race nipt de race uitrijden op de aantal race ronden, maar de kans is groot dat de race zal worden beëindigd op het 2 uurs limiet. Het is de 38e ronde en we horen dat de safety car naar binnen zal gaan aan het einde van deze ronde.
Herstart
Vooraan zien we voor de herstart al genoeg actie, Button warmt zijn banden op en rijd bijna in de achterkant van Sebastian Vettel die plots begon te remmen. Bij elke vorm van starten is er actie op de baan, ook deze keer zien we wie er wakker is en wie niet op zijn hoede is.
Webber en Schumacher zijn goed onderweg, zo haalt Webber Nico Hulkenberg in en passeert Schumacher de Sauber coureur, Sergio Perez. Ook Rosberg zit er goed bij, na de herstart ligt hij achter zijn teamgenoot en haalt Perez in. Opnieuw een gele vlag na een incident: Michael Schumacher en Jean-Eric Vergne vallen uit!
2e neutralisatie
In de herhaling zien we Michael Schumacher zijn voorwielen blokkeren, hierdoor ramt hij vol in de achterkant van de Toro Rosso coureur. Beide heren stappen ongedeerd uit en geven elkaar de hand, een mooi gebaar van beide heren na dit race incident.
De race telt langzamerhand steeds meer uitvallers, ook Vitaly Petrov heeft de wagen stil gezet naast het circuit. Het is de 42e ronde en we tellen inmiddels 6 uitvallers. Aan het einde van deze ronde zal de safety car naar binnen gaan. Met 30 minuten op de klok zal de race worden ingekort en komen ze niet aan 61 ronden in 2 uur racen.
2e herstart
Een rustige herstart met weinig actie, de beide Lotus coureurs strijden samen voor P6 waar we Massa inmiddels in gevecht zien met Senna voor de 9e plek. Na een kleine aanvaring zien we Massa het voordeel nemen. We zien dat Senna hem bijna tegen de muur rijd, met een beetje geluk bij een bijna ongeluk weet Massa een vreemde lijn te nemen maar pakt op deze manier wel een betere positie.
De Ferrari coureur is goed onderweg, inmiddels is hij in gevecht met Ricciardo. De FIA laat weten dat ze gaan onderzoeken wat er is gebeurd tussen Massa en Senna en staan dus under investigation. In een herhaling zien we Massa een mooie actie uithalen om zijn positie te verbeteren, na 2 ronden strijden rijd hij nu op P8. Zo te zien heeft de situatie hem voordeel gegeven nadat hij vanaf de eerste ronde op de laatste positie reed op een grote afstand van de leiders.
Ronde 48: Top 10
P1 S Vettel
P2 J Button +1.5
P3 F Alonso +7.7
P4 P Di Resta +9.0
P5 N Rosberg +13.2
P6 K Räikkönen +15
P7 R Grosjean +16.1
P8 F Massa +16.9
P9 D Ricciardo +20.2
P10 B Senna +21
20 minuten te gaan
In de 49e ronde zien we Sergio Perez in gevecht met Nico Hulkenberg. Na een kleine touche is de voorvleugel beschadigd van de Sauber. Inmiddels is er een gele vlag situatie, het is nog onbekend of er iets is gebeurd of dat het gaat om de troep op de baan.
Meteen daarna zien we de andere Sauber in gevecht met Mark Webber, het is Kobayashi die wordt gepasseerd door de Red Bull coureur. Hulkenberg probeert hier zijn voordeel uit te halen en gaat langs Kamui, de voorvleugel van Kobayashi komt in aanraking met het linker achterwiel van Hulkenberg. Beide Saubers met schade aan de voorvleugel en de Force India coureur zal naar binnen moeten nu hij rond gaat met een lekke band.
Hulkenberg komt terug op P18 terwijl we horen dat de situatie tussen Massa en Senna ongestraft zal blijven, beide heren rijden nog rond met Massa op P8 en Senna op P10. Sebastian Vettel is verreweg de snelste man op de baan, hij gaat sneller rond dan Jenson Button op P2 en Fernando Alonso op P3.
We horen dat de situatie tussen Webber en Kobayashi wordt onderzocht, volgens de geruchten zou Webber volledig van het asfalt zijn gegaan bij zijn inhaalactie voor P11.
We zien de tijd boven in het scherm tevoorschijn komen, de race zal worden verkort vanwege het reglement dat de coureurs niet langer dan 2 uur mogen racen. Door 2x een neutralisatie is er veel tijd verloren gegaan en zullen ze op de 2 uur limiet gaan rijden. Met 9 minuten te gaan lijkt het podium te worden gevuld door Sebastian Vettel, Jenson Button en Fernando Alonso.
De laatste minuten
Webber lijkt te gaan strijden voor de laatste punt vanaf P11. Op snelheid passeert de Red Bull coureur de Williams van Bruno Senna. Meteen zien we Webber naar de staart kruipen van Daniel Ricciardo. We horen vanuit de pits dat Red Bull een seintje heeft gegeven aan Toro Rosso. Zal Ricciardo ruimte overlaten voor de Australiër? Voor alsnog lijkt Daniel zijn beste been voor te zetten en kan Mark Webber voor alsnog achter zich houden.
Met 4 minuten te gaan lijkt het een ongeschonden race te zijn voor Sebastian Vettel. Button rijd op 5seconden van de Red Bull met daarachter Fernando Alonso. Voor de andere Red Bulls is het knokken geblazen, Ricciardo rijd een snellere ronde dan Mark Webber. Dit is de enige strijd die momenteel wordt gevoerd op de baan.
Laatste ronde
Elk begin heeft zijn einde, zo ook aan de GP in Singapore. Na een strijd van 2 uur met 2 neutralisaties en 7 uitvallers, op het moment dat Bruno Senna aan het team meld dat hij minder vermogen heeft. Het is de 2e Williams die uitvalt tijdens de GP.
Als alle actie voorbij lijkt te zijn zien we Räikkönen steeds dichter bij Nico Rosberg komen en strijd Webber nog voor P9. Echter lijkt er geen wijziging meer te komen na het uitvallen van Senna want Sebastian Vettel wint de GP van Singapore!
Jenson Button eindigt op de 2e plek met Alonso op P3. Di Resta pakt de 4e plek en houd daarmee Rosberg, Räikkönen en Grosjean achter zich. Massa heeft zich goed terug gevochten en pakt de 8e plaats met een paar seconden voorsprong op de 2 strijdende Red Bulls, Ricciardo en Webber.
Tijden volgen.
❮ Vorig bericht
| Volgend bericht ❯