© Red Bull
vrijdag, 13 februari 2026 om 09:07
Max Verstappen keert op de derde en laatste testdag in Bahrein terug achter het stuur van de RB22, een dag nadat hij de Formule 1-wereld op zijn kop zette met vernietigende kritiek op de 2026-reglementen. De viervoudig wereldkampioen noemde de nieuwe auto's 'Formula E on steroids' en 'anti-racing', terwijl zijn Red Bull Ford-bolide juist door de gehele paddock als het vroege referentiepunt wordt beschouwd. De vraag is of Verstappen op vrijdag zijn dominantie van dag 1 kan herhalen nadat Red Bull op dag 2 uren verloor door een hydraulisch lek.
Verstappen rijdt vrijdagochtend opnieuw in de RB22 na zijn scherpe 'Formula E on steroids'-kritiek. Red Bull en Mercedes hopen op een probleemloze slotdag, nadat beide teams op donderdag kostbare testkilometers verloren door technische problemen.
Verstappen fileert 2026-reglementen: 'dit is geen Formule 1'
De tweede testdag in Bahrein werd niet zozeer gedomineerd door rondetijden, maar door de verpletterende woorden van Verstappen. De Nederlander, die donderdag vrij had terwijl Isack Hadjar de RB22 overnam, viel de nieuwe reglementen frontaal aan.
'Rijden is niet zo leuk, eerlijk gezegd. Het juiste woord is management,' zei Verstappen. 'Het voelt niet erg Formule 1-achtig. Het voelt meer als Formula E on steroids.' De viervoudig kampioen benadrukte dat hij als pure coureur van voluit rijden geniet. 'Op dit moment kun je niet zo rijden. Veel van wat je als coureur doet qua inputs heeft een enorm effect op de energiekant. Misschien is het dan beter om Formula E te rijden.'
Die woorden kwamen bovenop eerdere kritiek van Lewis Hamilton, die de 2026-auto's 'ridiculously complex' noemde. Verstappen sloot zelfs een vervroegd afscheid niet uit. 'Een winnende auto doet er voor mij niet toe. Het moet ook leuk zijn om te rijden. Op dit punt in mijn carrière verken ik ook andere dingen buiten de Formule 1.'
Leclerc snelste op dag 2, Red Bull en Mercedes in de problemen
Terwijl Verstappen de koppen domineerde, was het op de baan Charles Leclerc die de toon zette. De Ferrari-coureur noteerde een 1:34.273, de snelste tijd van de gehele testweek tot dat moment, en was vijf tienden sneller dan Lando Norris op de tweede plaats. Oliver Bearman maakte de top drie compleet voor Haas, maar alleen Leclerc en Norris doken onder de 1:35.
Red Bull en Mercedes beleefden allebei een problematische donderdag. Bij Red Bull ging er bij de opbouw van de RB22 iets mis: een hydraulisch lek zorgde ervoor dat Hadjar slechts één ronde reed in de ochtendsessie. Na de lunchpauze maakte de Fransman de schade deels goed met 86 ronden, waardoor het team in totaal op 87 ronden bleef steken, veruit het laagste aantal van de dag.
Mercedes had het zo mogelijk nog lastiger. Kimi Antonelli kwam in de ochtend niet verder dan drie ronden door een motorprobleem. Het team moest de volledige power unit vervangen, waardoor George Russell pas halverwege de middag de baan opreed. Mercedes eindigde met 57 ronden als het team met de minste kilometers van dag 2.
De rondentotalen van dag 2 laten zien wie er het meest productief was: Norris leidde met 149 ronden voor het McLaren-team, gevolgd door Ferrari met 139 (Leclerc), Racing Bulls met 133 (Lawson 50, Lindblad 83) en Haas met 130 (Bearman). Williams klokte 131 ronden (Albon 62, Sainz 69). Sergio Pérez veroorzaakte vroeg op de dag een rode vlag toen zijn Cadillac stil kwam te staan, maar reed uiteindelijk alsnog 42 ronden.
Norris geeft toe: McLaren niet snel genoeg
Een andere opvallende ontwikkeling op dag 2 was de openhartigheid van wereldkampioen Norris. De Brit gaf toe dat McLaren achter Red Bull en Ferrari loopt. 'We hebben een goed aantal ronden gereden, maar we zijn beslist niet snel genoeg,' zei Norris tegen Sky Sports F1. 'De Red Bulls lijken een heel goede baan te hebben geslagen, en de Ford-aandrijflijn lijkt erg sterk. Fair play. Maar op dit moment lopen ze een flinke stap op ons voor.'
Dat sluit aan bij de bevindingen van Carlos Sainz, die op basis van GPS-data verklaarde dat Red Bull 'een duidelijke stap voor' staat op alle concurrenten. Wolff bevestigde dat Red Bull ongeveer één seconde per ronde wint op de rechte stukken door superieure energiedeployment.
Aston Martin in crisis: 'vier seconden achterstand'
Het somberste nieuws van de tweede testdag kwam van Lance Stroll. De Canadees schetste een alarmerend beeld van Aston Martin, het team dat met de komst van Adrian Newey en de exclusieve Honda-motor de verwachtingen de afgelopen maanden flink had opgeschroefd. 'Op dit moment lijken we vier seconden achter de topteams te staan, vier en een halve seconde,' zei Stroll.
Gevraagd naar de oorzaken antwoordde Stroll kort: 'Het is een combinatie van motor, balans en grip. Het is niet één ding.' Toen de pers hem vroeg of hij iets positiefs over de AMR26 kon zeggen, was zijn antwoord ontnuchterend: 'De livery ziet er mooi uit.' Teamgenoot Fernando Alonso reed op dag 2 weliswaar 98 ronden, maar zijn snelste tijd lag 4,6 seconden achter die van Leclerc.
Testschema dag 3: zeventien coureurs in actie
Op de slotdag rijden zeventien van de 22 coureurs. Verstappen deelt de ochtendsessie met onder anderen Piastri, Russell, Hamilton, Sainz, Lawson, Stroll, Bearman, Bortoleto en Bottas. In de middaguren nemen zes coureurs het stuur over: Hadjar vervangt Verstappen bij Red Bull, Antonelli neemt het over van Russell bij Mercedes, Albon volgt Sainz op bij Williams, en ook Ocon (Haas), Hülkenberg (Audi) en Pérez (Cadillac) rijden de tweede helft.
Norris, Leclerc, Lindblad, Gasly, Alonso en Colapinto zijn al klaar met hun programma voor de eerste testweek. Hamilton en Piastri rijden de volledige dag voor respectievelijk Ferrari en McLaren.
Team Ochtend Middag
Red Bull Racing Verstappen Hadjar
McLaren Piastri Piastri
Ferrari Hamilton Hamilton
Mercedes Russell Antonelli
Williams Sainz Albon
Racing Bulls Lawson Lawson
Aston Martin Stroll Stroll
Haas Bearman Ocon
Audi Bortoleto Hülkenberg
Alpine Colapinto Colapinto
Cadillac Bottas Pérez
Russell zet nieuwe maatstaf op vrijdagochtend
Al in de eerste uren van de slotdag bewees Mercedes dat het de problemen van dag 2 achter zich heeft gelaten. George Russell noteerde een 1:34.075, bijna twee tienden sneller dan Leclercs benchmark van donderdag en daarmee de snelste tijd van de gehele eerste testweek. De Brit liet daarmee zien dat Mercedes, ondanks de compressieverhoudingscontroverse rond zijn motor en het verlies van bijna een volledige testdag, in staat is om bovenaan de tijdenlijst te staan.
Of dat een reëel beeld geeft van de pecking order, valt te betwijfelen. Brandstofniveaus, bandenkeuze en motorstanden variëren sterk tijdens tests. Maar het onderstreept dat de strijd aan de top tussen Red Bull, Ferrari, McLaren en Mercedes spannend belooft te worden.
Wat de slotdag betekent voor de pikorde richting Melbourne
De derde testdag is de laatste kans voor teams om data te verzamelen voordat de tweede testweek begint op 18 februari. Voor Verstappen is het cruciaal om de betrouwbaarheid van de Red Bull Ford DM01-motor opnieuw te bevestigen na het hydraulische lek van dag 2. Voor Mercedes moet Antonelli in de middag eindelijk substantiële kilometers maken, nadat hij in twee dagen slechts drie ronden voltooide.
De uitzending blijft beperkt: alleen het laatste uur van elke testdag, van 16:00 tot 17:00 uur lokale tijd, wordt live uitgezonden. Vanaf de tweede testweek biedt de Formule 1 volledige dekking. Het seizoen begint op 8 maart met de Grand Prix van Australië in Melbourne.
❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯
Reacties