0 reacties | 318x gelezen
24-11-2025 12:10
ewald | Lewis Hamilton, Ferrari, Las Vegas GP, teleurstelling en “slechtste seizoen ooit”, het zijn de kernwoorden die de week na de Grand Prix beheersen. Ferrari benadrukt echter dat Hamiltons felle uitspraken logisch zijn na opnieuw een moeizaam raceweekend.
Bron: Formule1nieuws.nl
Hamilton was zwaar teleurgesteld na de GP van Las Vegas, maar Ferrari noemt zijn felle reacties normaal. De renstal wijst op emoties direct na de race en benadrukt dat de gezamenlijke focus volledig op herstel ligt.
Ferrari ziet Hamiltons teleurstelling als logische emotie
Ferrari maakt duidelijk dat de scherpe woorden van Lewis Hamilton na de Grand Prix van Las Vegas geen intern probleem vormen. Volgens teambaas Frédéric Vasseur hoort een rauwe emotionele reactie bij een coureur die alles wil winnen. Hamilton, die zijn raceweekend in Las Vegas zag ontsporen met een uitschakeling in Q1 en een moeizame inhaalrace, liet in de media weten dat hij “geen enkel positief punt” uit zijn optreden haalde.
Vasseur relativeert die toon: “Vijf minuten na de finish zit bij een coureur nog alles vol adrenaline. Dat zijn geen momenten waarop je analyses moet maken,” zei hij in een korte toelichting. Hij benadrukte dat Ferrari liever een eerlijk gefrustreerde coureur ziet dan iemand die “doet alsof alles perfect is”.
Moeizame reeks weekenden voedt frustratie
Hamilton kende een turbulente reeks GP-weekenden waarin penalties, botsingen en mislukte kwalificaties een beter resultaat in de weg stonden. In Mexico verloor hij door een straf een podiumplek, in Brazilië werd zijn race door contact met Franco Colapinto verstoord en in Las Vegas kwam hij door regen en setup-issues niet uit Q1.
“Mathematisch ziet het er slecht uit,” erkent Vasseur, “maar qua pure performance heeft Hamilton laten zien dat hij nog altijd op hoog niveau zit. Het probleem is dat we geen schoon weekend draaien.”
Bronnen binnen het team bevestigen dat Ferrari meermaals interne analyses heeft gedaan die aantonen dat de snelheid in de auto aanwezig is, maar dat strategische en operationele fouten de resultaten ondermijnen.
Ferrari benadrukt teamverantwoordelijkheid
De leiding van Ferrari benadrukt dat de druk niet alleen op Hamilton ligt. Zowel de engineers als de performance-afdeling zouden meerdere keren hebben vastgesteld dat de data niet overeenkwam met de eindklasseringen.
“Het gaat om hoe je het weekend opbouwt,” zegt Vasseur. “Van de eerste training tot de laatste stint moet alles kloppen. Dat is nu niet zo.”
Hamilton zou intern eveneens de rol van het team benadrukken. Volgens een bron dicht bij de Scuderia vroeg hij om “strakere voorbereiding en scherpere beslissingen”, maar zonder een negatieve sfeer te creëren. Zijn houding wordt omschreven als “kritisch, maar constructief”.
Hoe Ferrari Hamiltons ‘worst season ever’ duidt
Hamilton zelf noemde Las Vegas het dieptepunt van zijn “ergste seizoen ooit”. Hoewel die woorden wereldwijd werden opgepikt, wuift Ferrari de dramatiek weg. Vasseur verwijst naar eerdere voorbeelden, zoals Max Verstappen die tijdens een lastig weekend in Hongarije gefrustreerd was, maar daarna een sterke reeks neerzette.
Volgens Vasseur is het normaal dat een coureur met zeven wereldtitels zijn trots voelt kraken wanneer hij rond P10 belandt. “We zouden ons pas zorgen maken als die frustratie er niet meer was.”
.
Waarom Ferrari vertrouwen houdt richting de laatste races
Ferrari ziet ondanks de resultaten een stijgende lijn in racetempo, vooral tijdens FP1 en FP3-runs waar Hamilton regelmatig in de top stond. Een startpositie rond P20, zoals in Las Vegas, maakt dat voordeel echter meteen ongedaan. Het team verwacht dat een “clean weekend” voldoende is om Hamilton weer op podiumniveau te krijgen.
Volgens Vasseur ligt het verschil tussen succes en mislukking momenteel in details: bandenopwarming, timing van runs in wisselvallige sessies en het finetunen van setups binnen een smal window.
De eindbalans richting het slot van het seizoen
Ferrari en Hamilton staan onder druk, maar intern overheerst het besef dat de basis sterk genoeg is voor een ommekeer. De woorden na de race in Las Vegas waren emotioneel, maar passen volgens het team volledig in het karakter van een kampioen die geen middelmatigheid accepteert. De focus ligt nu op operationele discipline, foutloze voorbereiding en het maximaliseren van de snelheid die volgens het team al langer in de auto zit.
❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯
Reacties