Menu
© Red Bull
Nieuws

Alonso snelste tijdens Young Driver Test, De Vries rijdt tweede tijd

13 reacties | 2067x gelezen
15-12-2020 15:44

V.malafronte | Fernando Alonso sluit de Young Driver Test in Abu Dhabi namens Renault af met de snelste tijd. Nyck de Vries en Stoffel Vandoorne reden voor Mercedes respectievelijk de tweede en derde tijd.

Bron: Motorsport

Lees ook: Deze coureurs komen in actie tijdens de young driver test



Een blik op het deelnemersveld van de 'Young Driver Test' doet de wenkbrauwen fronzen, want bijvoorbeeld Fernando Alonso en Robert Kubica zijn niet bepaald jong en onervaren. Voor de test - die eerst drie dagen zou duren, maar door corona werd teruggebracht naar één dag - werden door de FIA de toelatingseisen versoepeld. Zo kon het voorkomen dat niet alleen jonge talenten deelnamen, maar ook herintreder Alonso. Opvallend was dat Mercedes ook niet voor jonge talenten koos, maar dat het beide huidige Formule E coureurs Nyck de Vries en Stoffel Vandoorne beloonde met een Formule 1 test.

De aanwezige teams (Racing Point en McLaren deden niet mee) mochten de hele dag twee wagens inzetten. Alleen Haas zette één wagen in, voor Mick Schumacher.

Uiteindelijk reed de ervaren Alonso de snelste tijd van de dag. De Vries, die zijn allereerst kennismaking met een Formule 1 wagen meemaakte, reed de tweede tijd voor Stoffel Vandoorne. De volledige uitslag staat hieronder:

Uitslag Young Driver Test Abu Dhabi 2020

PositieCoureurTeamTijdRondes
1Fernando AlonsoRenault1.36.333104
2Nyck de VriesMercedes1.36.595110
3Stoffel VandoorneMercedes1.36.84082
4Robert KubicaAlfa Romeo1.37.44689
5Yuki TsunodaAlphaTauri1.37.557122
6Juri VipsRed Bull1.37.770100
7Antonio FuocoFerrari1.37.817126
8Callum IlottAlfa Romeo 1.37.82693
9Guanyu ZhouRenault1.37.90298
10Jack AitkenWilliams1.38.15378
11Robert ShwartzmanFerrari1.38.157129
12Sebastien BuemiRed Bull1.38.28476
13Marino SatoAlphaTauri1.38.495127
14Roy NissanyWilliams1.39.80075
15Mick SchumacherHaas1.39.947113


❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯

Reacties

;