12 reacties | 2927x gelezen
17-09-2017 15:14
EvDelft | Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen en Max Verstappen zullen alle drie na afloop van de race worden verhoord omtrent het ongeluk tijdens de start van de natte Grote Prijs van Singapore.
Bron: F1i.com
Toen het veld op de natte baan van start ging, ging Vettel naar links - richting Verstappen - om zijn positie te verdedigen. Aan de andere kan van Verstappen reed Kimi, zodat de Nederlander nergens naartoe kon. De Red Bull zat klem tussen de twee auto's van Ferrari.
Vettel verloor de neus van zijn wagen maar kon verder, totdat hij halverwege de eerst ronde zijn auto alsnog in de vangrails parkeerde. Max en Kimi - die de McLaren van Fernando Alonso nog meenam in het ongeluk - waren in de eerste bocht al klaar.
De FIA liet weten dat er een onderzoek komt en dat er een schuldige zal worden aangewezen.
Hier is een directe link voor de mensen waarbij het filmpje niet goed werkt via het frame hieronder.
❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯
Reacties
nou die duitser was anders net zo fout als die stomme fin hoor.
bekijk de start maar eens goed..vettel rijd als een bezetene naar links waar max al zit..
Start incident met alleen maar verliezers en zeker onnodig. Vettel wil het gat dichtten waar Max aankomt, Raikkonen start goed en wil naar links maar daar zit Max die geen kant meer op kan. De Ferrari's hebben Max, maar vooral hunzelf, geen plezier gedaan. Dit kan zo maar de titel kosten voor Vettel.
Optie1:
FIA geeft weer eens Max de schuld
Optie2:
FIA geeft Vettel de schuld en hij zegt weer eens sorry, met een excuusbrief. Daarnaast bezoekt hij als tegenprestatie een ziekenhuis met zieke kinderen.
Optie3:
FIA geeft Kimi de schuld. Kimi zegt: "hmmoa"
ik had optie 3 al in gedachten anders zou de FIA ingrijpen in de strijd voor het kampioenschap en Raikkonen kan toch de titel niet meer winnen.
Lol Binatang...
Ik heb het filmpje een aantal keren vertraagd afgespeeld en de enige die het ongeluk had kunnen voorkomen was Vettel.
Maar dat wil niet zeggen dat hij ook de schuld krijgt van de FIA... ;)
in mijn ogen een start incident .... wat kimi doet kan er was ruimte want hij was max al half voorbij... als je goed kijkt gaat Max iets naar recht zodat kimi niet meer door kan... maar de fout ligt niet volledig bij Max, als ze 1 ( schuldige) moeten aanwijzen is het Vettel die ligt naar binnen komt waarop Max in de sandwich geraakt en probeert te corrigeren door iets naar rechts te gaan waar kimi zit ... ik zeg gewoon een race (start) incident! jammer dat LH het kampioenschap weer op een schoteltje krijgt...
Vettel verdedigd zijn positie, kan ik indenken. Kimi zet de ferrari aan de binnenkant op nat wegdek en moet voor de bocht flink uitremmen. Kimi brengt daardoor max en vettel in "gevaar". Bij droog weer al lastig laat staan bij regen. Ik ben van mening dat Kimi ruimte had moeten geven en niet naar binnen moest komen en max vastzetten. Voor vettel gebeurde het in een dode hoek. Max zag kimi wel maar kon niets doen. Kimi is uiteindelijk de oorzaak van deze crash.
Ik vind dat Vettel de hoofdschuldige is van die crash en de anderen zijn slachtoffer want die kunnen nergens naar toe.
Vettel ziet toch niet wat er achter/naast max gebeurd? Heb je gezien hoe groot zijn spiegeltje is? Kimi is toesnellend en heeft voor zich meer overzicht. Ook kimi heeft de druppels gevoeld en weet dat het wegdek nat is. Dat Vettel met enig agressie verdedigd prima. Zou toch raar zijn je positie zo weg te geven. Hij had kans voor te blijven.
Iemand met zoveel ervaring als Vettel moet weten dat je een race wel in de eerste bocht kunt verliezen, maar niet kunt winnen... Hij had dit risico niet hoeven te nemen. Hij had zich op zichzelf moeten concentreren. Dan had Kimi Max eruit gegooid en Vettel de race gewonnen.
Raikkonen is hier letterlijk en figuurlijk de lul. Hij verziekt het voor het hele ferrariteam en Max. Hij was heel goed weg, maar om hem zo aan de binnenkant in te sturen en ruimte te willen maken voor de 1ste bocht. Pannekoek!