9 reacties | 3653x gelezen
22-08-2017 10:00
EvDelft | Cyril Abiteboul, de baas van de Formule 1-afdeling van Renault, is van mening dat er uiteindelijk een maximum aantal mensen komt dat mag werken voor een Formule 1-team, om zo de kosten in de hand te houden.
Bron: F1i.com
Het Franse team, dat in haar tweede seizoen is als fabrieksteam nadat het eind 2015 het bijna ter ziele gegane team van Lotus had overgenomen, is hard bezig met een heropleving.
Renault heeft een vijf-jaren plan opgesteld voor zichzelf om terug te keren naar de kop van het veld en is hard bezig personeel te werven voor de verschillende afdelingen.
"We hebben een flinke groei doorgemaakt op de afdelingen ingenieurs en techniek. Wat we nu moeten doen is die groei op andere afdelingen gelijk trekken zodat we de ingenieurs bij kunnen houden. Dan spreek ik over de afdelingen ontwerp en productie. Daar missen we nog mankracht en wat ons het meest ophoudt in de ontwikkeling is de afdeling ærodynamica", aldus Abiteboul.
Dit zijn allemaal afdelingen die volgens de Fransman niet kunnen worden uitbesteed. En dat geldt voor alle teams.
"Ik wil mijn afdelingen op een gecontroleerde manier laten groeien. Ik denk niet dat ik behoefte heb aan het leiding geven aan 800 of 900 mensen. Dat heeft geen zin. Ik verwacht ook dat uiteindelijk de Formule 1 dat gaat inzien dat zulke grote teams onwerkbaar zijn. Het heeft niet eens met geld te maken, maar met lange termijn planning. Ik denk dat het personeelsbestand rond de 650 moet liggen. Dat is waar wij volgend jaar ongeveer op uit zullen komen."
❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯
Reacties