Menu
© F1i.com
Achtergrond

De 10 slechtste motoren in de Formule 1 (#3)

1 reactie | 5380x gelezen
23-03-2017 12:01

EvDelft | Nummer 3 Porsche V12 3.5L 4 races 0 punten 0 podiums

Bron: F1i.com

Een ramp. Dat is wel de beste omschrijving van de beruchte Porsche V12 die gedurende zeer korte tijd de Arrows - sorry, de Footworks - in 1991 aandreven.

Het Britse team, met coureurs Michele Alboreto en Alex Caffi, had veel hoop met de terugkeer van het bedrijf uit Stuttgart in de Formule 1.

De teleurstelling was niet minder dan de pijn. De Duitse motor werd samengesteld uit twee V6-motoren van tien jaar oud en was astmatisch.

In de bocht Peraltada, in Mexico, gingen vier van deze motoren stuk in de vrije trainingen! Dat was te veel voor Jackie Oliver, de eigenaar van Footwork, die direct voor de rest van het seizoen overstapte op motoren van Cosworth.


❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯

Reacties

Misjab
Gold Member

AH Kijk! eindelijk zijn we bij de ECHT slechte motoren met gewoon NUL punten :)

Mooi verhaal deze; gewoon van 2 V6 motrorn een V12 in elkaar knutselen . HAHAHAHH en dat voor een bedrijf als Porsche. en nog je naam op durven zetten ook.. Niet gek dat we Porsche ook nooit meer terug hebben gezien in de F1. die schamen zich waarschijnlijk nog steeds :)

0 23-03-2017 15:18:30
;