Formule1nieuws.nl Menu
© Red Bull

Montezemolo twijfelt aan terugkeer Alfa Romeo in F1

5 reacties | 2987x gelezen
18-12-2015 09:37

EvDelft |

Er moet niet te veel verwacht worden over een mogelijke terugkeer van Alfa Romeo naar de Formule 1. Dat is althans de mening van de voormalig president van Ferrari: Luca di Montezemolo.

Bron: PaddockTalk.com

De huidige president van Ferrari en FIAT Chrysler, Sergio Marchionne, heeft de geruchten de wereld in geholpen dat het oude Italiaanse merk 'denkt aan en terugkeer in de racerij, als deelnemen, in de Formule 1'. Guiseppe Farina won in 1950, met Alfa Romeo, de eerste wereldtitel in de Formule 1. Bovendien was het merk als constructeur aanwezig in de Formule 1 eind jaren '70, begin jaren '80 en nog jaren later leverde Alfa Romeo motoren aan onder andere Brabham.

Echter, het idee om Alfa Romeo in de sport te laten terugkeren, aldus het Duitse blad Auto Motor und Sport, is niets anders dan het hernoemen van de motoren van Ferrari, zodat die op een goedkopere manier aan de kleinere teams kunnen worden geleverd.

Marchionne: "De reden dat de overeenkomst voor het leveren van motoren aan Red Bull afgelopen seizoen niet door is gegaan, is omdat we als we een motor zouden gaan leveren aan een team met de technische mogelijkheden als Red Bull, dat gevaarlijk zou zijn. Wat voor mij belangrijk is, is, dat Ferrari wint, en niet Red Bull. Maar Ferrari heeft de technische mogelijkheden andersoortige oplossingen te bieden aan anderen." Marchionne doelde hiermee op het hernoemen van de motoren naar Alfa Romeo, op dezelfde manier als waarop de motoren van Renault die aan Red Bull geleverd worden, volgend jaar TAG zullen heten.

Montezemolo zei ondertussen dat hij in het verleden al 'zoveel' geruchten heeft gehoord in de afgelopen jaren over de terugkeer van Alfa Romeo: "Maar we zullen het zien, ik weet het niet. Als Italiaan zou ik het toejuichen, maar het moet eerst maar eens gebeuren. In het verleden heb ik al zoveel geruchten gehoord hierover..."

Verder liet Montezemolo weten dat hij zich zorgen maakt over het gebrek aan competitieve teams in de Formule 1. Aan Autosprint liet hij weten: "Het grote probleem op dit moment is dat er maar twee teams zijn. Als Mercedes problemen had, was het enige team dat kon winnen, Ferrari. Ik denk wel dat de manier waarop de sport wordt bestuurd erg belangrijk is, maar meer wil ik niet zeggen want men zou nog kunnen denken dat ik in discussie wil gaan. Ik praat liever over de Olympische Spelen."

Voor wat betreft de hoop van Ferrari om in 2016 Mercedes te kunnen verslaan, zei Montezemolo: "Er zijn redenen voor Ferrari om optimistisch te zijn, maar we moeten maar afwachten wat Mercedes aan vooruitgang kan boeken. Ik heb onlangs nog ontbeten samen met Niki Lauda, en hij liet me weten dat Mercedes niet stopt met ontwikkelen om ingehaald te kunnen worden door Ferrari."


❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯

Reacties

;