Formule1nieuws.nl Menu
© Red Bull

Force India viert 150ste race in Abu Dhabi

5 reacties | 1852x gelezen
25-11-2015 21:19

EvDelft |

Vijay Mallya zegt dat Force India in de laatste race van 2015 al het succes van het afgelopen jaar kan vieren, voordat er ook maar een meter is gereden. Het is namelijk de 150ste race voor het team én het heeft de beste klassering in de geschiedenis van het team veilig gesteld: vijfde in het kampioenschap voor constructeurs.

Bron: Crash.net

De teameigenaar laat weten dat de in Silverstone gedebuteerde B-versie van de VJM08 een succes is geweest. In de laatste 8 races zijn er totaal 81 punten gescoord. Het is de beste puntenreeks van het team sinds het in 2008 werd opgericht. Het is ook het beste seizoen van het team.

Mallya zegt dat hij wil dat zijn hele team, inclusief Sergio Pérez en Nico Hülkenberg, moet genieten van de race zonder dat het onderste uit de kan gehaald hoeft te worden.

Mallya: "Nu we naar Abu Dhabi gaan met de vijfde plaats in het kampioenschap voor constructeurs al op zak, voelt dat best wel goed. Het betekent dat we het laatste weekeinde van het seizoen zonder druk in kunnen gaan. We hebben namelijk niets te verliezen. Onze focus ligt eenvoudigweg op het genieten van de race en het seizoen in stijl af te sluiten. Abu Dhabi is een speciale race voor ons want het markeert de 150ste race in de geschiedenis van Force India. We willen dat vieren met een goede prestatie op de baan. Het hele seizoen zeg ik al dat ik trots ben op mijn team, vooral op de ontwikkelingsafdeling, met name in de tweede helft van het seizoen. We zijn elke race competitief geweest."

Pérez wist in Rusland voor de tweede keer een podiumplaats voor het team te behalen, met een derde plek. Verder heeft hij regelmatig weten te finishen in de top zes. Mallya is ervan overtuigd dat zijn team volgend jaar meer uit de kast kan halen nu de reglementen voor 2016 onveranderd blijven.

Mallya: "Nu de reglementen voor 2016 niet veranderen, is er geen reden aan te nemen dat we het momentum dat we nu hebben, niet kunnen doortrekken naar volgend jaar. Er is genoeg om positief over te zijn en er heerst een heel goede sfeer binnen het team. Dit weekeinde is weer een kans voor ons om te laten zien hoe ver we gekomen zijn. Ons doel is ons in de top tien te kwalificeren en meer punten te behalen."

Force India hoopt voor beide coureurs in de top tien te kunnen eindigen in het kampioenschap voor coureurs. Pérez staat op dit moment negende, 16 punten vóór op teamgenoot Hülkenberg, die op de tiende plek staat, slechts 3 punten voor op Romain Grosjean en Max Verstappen.


❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯

Reacties

;