Formule1nieuws.nl Menu
© Red Bull

Eddie Jordan: “VW neemt Red Bull over”

8 reacties | 4104x gelezen
19-09-2015 10:45

Gallardo |

Volgens BBC presentator en voormalig teameigenaar Eddie Jordan zijn VW en Red Bul heel dicht bij een overeenkomst. VW zou dan het team overnemen en Red Bull blijft sponsor, Jordan is hier stellig van overtuigd. “Al meer dan een jaar zijn er gesprekken tussen beiden, soms met rust pauzes maar ze zijn er altijd geweest.”

Bron: Motorsport-magazin.com

“Mocht het uiteindelijk tot een overname komen dan is VW de vierde grote autobouwer die zich in het Formule 1 gebeuren gaat mengen, met Red Bull als hoofdsponsor heeft het team een groot budget om er iets moois van te kunnen maken”, aldus de voormalig teameigenaar. Nadat Renault en Red Bull hebben aangegeven vanaf 2016 niet meer met elkaar samen te werken heeft Red Bull nog geen power unit voor volgend jaar, Dr. Helmut Marko weet er het volgende over te zeggen. “Als wij geen goede motor kunnen krijgen voor volgend jaar dan zal Red Bull in 2016 niet op de stardgrid staan.”

Dan is de vraag die blijft staan, waarom dreigen met uitstappen als VW het team wil kopen? Roddels en geruchten willen dat er altijd al gesprekken zijn geweest tussen beide concerns maar naar nu blijkt was het Ferdinand Piech, die afgelopen jaar is weggestemd uit de raad van bestuur, die alles tegen heeft gehouden omtrent een instappen in de Formule 1. Piech is weg en tegenwoordig trekt Martin Winterkorn aan de touwtjes bij het VW concern, Winterkorn zou wel openstaan voor een avontuur in de hoogste tak van de autosport.

Winterkorn reageerde na de Grand Prix van Oostenrijk nog terughoudend over een eventuele deelname van VW, hij zei toen het volgende hierover. “Dit is op dit moment geen interessante optie voor ons, kijk maar naar afgelopen Grand Prix. De spanning is helaas ver te zoeken”. Niet lang daarvoor had Porsche de prestigieuze 24 uur van Le Mans op zijn naam weten te zetten. Zou Martin Winterkorn toen al meer hebben geweten dan hij kwijt wilde? Het heeft er inderdaad alle schijn van dat de gesprekken toen al gaande waren tussen beiden bedrijven.

De geruchten en aannames werden versterkt door hetgeen Dietrich Mateschitz afgelopen week verkondigde. “Voor de komende 2 of 3 jaar is een motordeal met Ferrari een goede en acceptabele oplossing voor ons”. En laat dat nu zo ongeveer de tijd zijn die VW nodig denkt te hebben om het team op te kopen en om te vormen tot VW of één van de merken die in hun bezit zijn. Ook kan het concern dan de tijd nemen om een goede motor te ontwikkelen en uit te testen. “Kijk het is heel simpel allemaal, als Ferrari met Vettel de titel niet binnen weet te halen de komende jaren dan gaat ons dat zeker ook niet lukken. Maar dat we wij dicht tegen de top aan blijven dat moge duidelijk zijn. Misschien kunnen wij de komende tijd niet voor het kampioenschap rijden maar podiums moet tot de mogelijkheden gaan behoren,” aldus Mateschitz.

Echter wil hij een volledig uitstap uit de Formule 1 ook niet helemaal uitsluiten. “Mochten wij besluiten om te stoppen met de Formule 1 dan zullen onze werknemers niet zonder werk komen te zitten. Wij doen zoveel andere dingen waarvoor wij deze goede mensen altijd kunnen inzetten”. Wellicht doelt Mateschitz hierbij dat de mensen dan ontwikkeling werk voor het VW concern zouden kunnen gaan doen. Al met al kunnen wij ons opmaken voor bijzondere ontwikkelingen in de sport. Er is wat gaande en dat merk je aan alles, wat er gaande is zal de komende tijd alleen maar verduidelijkt worden. Word ongetwijfeld vervolgd.


❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯

Reacties

;