Formule1nieuws.nl Menu
© Red Bull

Renault dichtbij beslissing overname Lotus

5 reacties | 2675x gelezen
29-07-2015 09:52

EvDelft |

Renault staat op het punt om een beslissing te nemen of het een eigen, nieuw team opzet, of dat het het team van Lotus zal overnemen.

Bron: ESPN.go.com

De toekomst van Renault in de Formule 1 wordt in twijfel getrokken sinds het begin van het jaar, nu de relatie met hun enige klant, Red Bull (en Toro Rosso), steeds meer onder druk komt te staan vanwege het uitblijven van resultaten. Een team kopen en het opzetten van een team wordt al enige tijd door het Franse merk overwogen en in de tweede helft van dit jaar wordt een persbericht hierover verwacht.

Cyril Abiteboul liet weten dat er nog niets besloten is, maar dat een beslissing dichterbij is dan het lijkt. Een beslissing zal binnenkort genomen worden. "We hebben veel meer duidelijkheid over waarom we in de Formule 1 willen blijven en ook weten we goed wat de waarde van de sport voor ons is, hoe het kostenplaatje eruit moet komen te zien en wat we wel en niet willen. We weten ook wat we willen bereiken en wat daarvoor nodig is. Dus er is al veel duidelijk, maar er is nog geen beslissing genomen. We zullen in de tweede helft van dit jaar een besluit nemen over wat we gaan doen ná 2016. Op dit moment zijn onze plannen nog gericht op het komende seizoen. We hebben namelijk een bindend contract met Red Bull en Toro Rosso, en dat dienen we uit. We maken plannen in dat opzicht en beginnen te werken aan de nieuwe motoren in dat opzicht."

Renault heeft al verschillende teams benaderd voor een overname, maar wil daar niet teveel geld aan uitgeven: "We hebben gesproken met verschillende teams en dat is geen geheim. Er zijn veel verschillende speculaties en momenteel gaat dat over Lotus. De volgende keer is het Sauber en dan weer is het Toro Rosso. Er zijn anderen, en die zullen er altijd blijven. Het is deel van onze verkenningstocht en we kijken naar en met Lotus, maar we moeten erg voorzichtig zijn want het is geen geheim dat het team het financieel erg zwaar heeft op dit moment. Er zijn dingen die je wel ziet, en dingen die je niet ziet. Net als bij een ijsberg. We moeten ons afvragen wat de totale schade zal zijn aan de mensen buiten de organisatie en de financiële gevolgen ervan. Maar we hebben veel respect voor Lotus en dat is waarom we met hen praten. Ze zitten in een lastig parket. Ik heb gewerkt voor Caterham en ik weet wat het betekent om op je tenen te moeten lopen om mee te doen in de Formule 1. Daarom hebben we veel respect voor hen. Maar we moeten ons ook afvragen of zij de juiste partner zijn voor Renault. En dat is alleen áls - en dat is een serieuze 'als' - we besluiten hen over te nemen en op die manier in de sport te blijven. Er is nog geen beslissing genomen."

Bernie Ecclestone heeft al laten weten dat het fabrieksteam van Renault, als dat weer mee gaat doen in de Formule 1, extra geld kan verwachten vanuit de FOM, vanwege de eerder behaalde prestaties. Dat geeft het een beter uitgangspunt te strijden met Ferrari, Mercedes, McLaren, Red Bull en Williams. Maar Abiteboul benadrukte dat veel van het budget afkomstig gaat zijn van Renault en de eventuele sponsoren.

"Allereerst moeten we besluiten wat we willen doen en hoe we dat kunnen bereiken. Want als de in de Formule 1 zijn, willen we successen behalen. Het gaat ons niet om het meedoen. We zijn niet geïnteresseerd in het figureren in de sport. Met alle respect voor Caterham, waar ik voor heb gewerkt, dat is iets wat wij niet willen. De enige manier vooruit en de enige manier om in de Formule 1 deel te nemen is als topteam. Om dat te kunnen doen weten we dat we een bepaald budget nodig hebben en we weten waar we dat kunnen vinden. Een gedeelte van het geld komt van de FOM, maar veel zal komen van ons als bedrijf, van sponsoren en van investeerders. Dus we bekijken alle opties en contracten maar we gaan niet de last van de beslissing op de schouders van één persoon leggen. En dus ook niet op die van Bernie."

Renault was eigenaar van het team dat nu bekend staat als Lotus tussen 2000 en 2010, voordat het een groot deel van de aandelen verkocht aan de nieuwe eigenaar Genii Capital. Op dat moment besloot Renault slechts motoren te leveren en won vier opeenvolgende titels met Red Bull tussen 2010 en 2013. Echter, sinds de introductie van de nieuwe hybride turbomotoren loopt Renault achter de feiten aan, waardoor er hevig over de toekomst wordt nagedacht.


❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯

Reacties

;