37 reacties | 3832x gelezen
23-09-2014 10:29
rob1981 |
Bron: Formule1Nieuws.nl
Aanpassingen
Een tijdje terug vroegen we wie van jullie bereid was om nieuwsitems in te zenden. Hier zou een kleine vergoeding tegenover staan. We kregen een aantal aanmeldingen binnen en daaruit heeft de redactie een selectie gemaakt. De nieuwe redactieleden zijn inmiddels verwelkomd en weten hun plek in de groep goed te vinden. Hierdoor hopen we jullie nog sneller van het laatste nieuws te kunnen voorzien.
MikelS doet na jarenlange inspanning een stapje terug. Hij is tijden hoofdredacteur van deze website geweest, maar heeft het inmiddels te druk met een eigen onderneming. Rob1981 zal vanaf vandaag die taak op zich nemen. Bij hem kunnen jullie terecht met vragen, opmerkingen of problemen.
Tot slot willen we graag jullie mening hebben over onze site. We hebben een aantal onderwerpen bedacht waarvan we willen weten of deze ook leven onder jullie. Deze lijst is niet compleet, en daarom willen we jullie ook vragen om jullie eigen meningen met ons te delen. Samen willen we ervoor zorgen dat deze site de berichten krijgt waar bezoekers benieuwd naar zijn, de regels heeft die voor de leden van belang zijn en de uitstraling krijgt van een professionele site, ondanks dat ieder redactielid hier min of meer vrijwillig werkt.
Hieronder zomaar twee vragen die door ieder van jullie aangevuld kunnen worden. Maar het mogen ook andere kritieken zijn waar wij in de komende tijd verandering in kunnen brengen.
Wat zouden jullie graag anders zien?
Zijn de regels goed of moeten deze veranderd worden?
Alvast bedankt voor jullie medewerking,
Crew van Formule1Nieuws.nl
❮ Vorig bericht | Volgend bericht ❯
Reacties
Ik vind deze site best te pruimen. Meer en vooral wat sneller de actuele nieuwtjes kan natuurlijk nooit kwaad.
Voor wat betreft de regels zou ik zeggen dat men niet met twee maten moet meten in de berispingen. Toch herhaaldelijk gezien dat de één zo'n edit krijgt en de ander niet.
Elle dag maar 2 berichten ofzo is wat karrig.
leuker zou zijn een dagelijke bericht met alle kleine nieuwsberichtjes, bijvoorbeeld dat Ferrari een nieuwe vleugel meeneemt.
Daarnaast een soortgelijke bericht met allerlei geruchten.
Een berricht met diverse feiten en fables (bij een gp wat achtergrondinfo)
Een berricht met de historie van een circuit, coureur of team
Ik ben het met Heisenberg eens...ik kreeg kritiek van een moderator hier omdat ik over het kapsel van Vettel een opmerking had gemaakt (who cares)...
Tot mijn grote verbazing werd een topic met een of twee reply's over verwijzingen naar orale sex gewoon gehandhaafd.
Dan doe je voor mij als moderator toch af: gelijke monniken gelijke kappen...
Ik mis vooral een aantal oude leden die altijd zeer zinnige commentaren gaven en die lijken te hebben afgehaakt.Als jullie het lezen;Kom alsjeblieft terug op de site.
Ik heb geen idee hoe dit te realiseren maar één van de problemen is het laatste jaar het gebrek aan respect voor de mening van anderen. De toon van reacties en het op de man spelen heeft mij ertoe gebracht niet actief meer deel te nemen aan discussies en het posten van reacties. Dit is een internet trend helaas en zie je op vele forums.
Ik zou dus de Mod's willen vragen hier beter op te sturen al is dit lastig daar dit geen fulltime job is. En dan is het ook van belang duidelijk en consistent beleid te voeren daar op dit moment de ene reactie met een bepaalde toonzetting wel geaccepteerd word en een soortgelijke niet.
Wat betreft content zou ik zeggen ga zo door. Meer en snellere content zou perfect zijn maar dit hangt of staat bij de beschikbaarheid van mensen (die dit doen op vrijwillige basis) die content kunnen aanleveren, redigeren en publiceren.
Afsluiten kan ik alleen maar zeggen respect en dank aan degene die zich al jaren inzetten voor de site. Ik hoop dan ook van harte dat met wat kleine aanpassingen de bezoekersaantallen en actieve gebruikers van de site weer zullen toenemen.
Er zouden veel meer berichten geplaatst moeten worden, er is zat nieuws over de coureurs en de Formule 1.
Tevens worden veel berichten gewoon gekopieerd van andere site's waar berichten zelf geplaatst zijn.
Zijnde een echte rookie hier, kan ik moeilijk aanbevelingen geven...Hell, dat wil ik niet eens...kwam hier terecht en wat me aansprak is het gegeven met elkaar te bomen over reesauto's en het circus eromheen...de lichtvoetigheid daarin bevalt me...lastige trollers zitten op ieder forum : tis maar net hoe serieus zij genomen worden...vroeg of laat filteren die zichzelf wel eruit, omdat ze zichzelf te serieus nemen, schat ik zo...
Ik proef ook zeker een cynische vorm van humor hier, ook die bevalt me prima...knelg ook wel naar rotgeintjes soms, echter binnen de bandbreedte van wenselijkheid...schiet ik door, mag ik daar op aangesproken worden...
Tis leuk hier...
Sooo friggin funny...typ ik 'n bericht als rechtgeaarde rookie, verandert juist met dat bericht m'n status van rookie naar quite à regular...lol :-)
Wat betreft het edit verhaal....dat is elke keer weer een probleem, ook voor de redactie. Van mij mag het direct op de schop, ik vind dat iedereen volwassen genoeg is hier om het onderling op te lossen, echter is dit niet altijd mogelijk omdat niet iedereen daar zin in heeft. Op andere forums mag men er flink op los schelden en wat blijkt, het trekt nog mensen ook.....onbegrijpelijk maar mensen zijn nieuwsgierig naar andermans reactie daarop en zullen daarom steeds terugkomen.
Ook denkt de ene mod niet zoals de ander. Ik zeg nu weg ermee maar de ander wil toch liever een overzicht houden en de boel netjes begeleiden. Dan kan het weleens fout gaan. De één krijgt wel een edit en de ander niet. Dat komt dan waarschijnlijk omdat die ene mod er niet is en die ander wel, daar is dan te weinig eenheid in en dit is voor de lezer een irritatie puntje omdat het niet fair is op dat moment.
Geef ook eens jullie mening over het edit verhaal, hoe ver mag en kan men gaan voordat een mod moet ingrijpen.
Goedendag heren,
Ik ben hier niet meer zo actief als dat ik voorheen geweest ben. Wat mij deugt doet is dat je uiteindelijk toch oude leden hier op het nest terug ziet keren, hoofdzakelijk omdat het gras toch niet zo groen bleek bij de buren.
Echter is de hoeveelheid nieuws en het gebrek aan discussie (mede door terugloop van actieve leden) ook voor mij een reden geweest om hier minder te komen. Het begon steeds meer een select vrienden groepje te worden welke geen kwaad woord over elkaar spraken en kritiek (al dan niet terecht) de nek om draaiden.
Er moet in mijn ogen scherper gediscussieerd kunnen worden, maar wel met de juiste normen en waarden. (welke elders veelal ontbreken idd en waar dan ook de trollen vaak zitten) Een discussie moet inhoudelijk zijn en niet persoonlijk. Trollen moet men blijven weren. Echter zijn trollen ook wel de mensen die een site dynamisch maken. Kijk maar naar de opleving van andere fora en de 'teloorgang' van deze mooie site sinds ze hier worden verbannen.
Wellicht een idee om nieuws te spideren van enkele vooraanstaande Nederlandse autosport sites?
- RTL GP
- Autosport
- RaceXpress
- GPUpdate
Spideren is immers toegestaan bij de wet en zorgt voor veel en goed nieuws. Nadeel is dat je minder binding krijgt.
Het feit dat er nu een kleine vergoeding gegeven wordt aan mensen die het nieuws plaatsen is ook een goede ontwikkeling. Gebeurd dit per geplaatst artikel? Dat zou namelijk het aantal posts stimuleren dat iemand plaatst. Laat ieder artikel eerst door 2 tot 3 man screenen alvorens te plaatsen om eventuele onjuistheden er uit te filteren. Zorg voor een goede directe onderlinge communicatie hierover (evt via een Whatsapp groep). De één plaatst een artikel en roept in de app dat het artikel klaar staat voor controle. De persoon die dan in de app zit en tijd heeft kan dan controleren. Hierdoor ontstaat er weinig tot geen vertraging in het plaatsen van berichten.
Identieke berichten aangeleverd door leden en redactie: Het bericht van het betreffende lid heeft altijd voorrang.
Maak één master account voor iedereen in de redactie welke als anoniem en unaniem politieagent kan optreden in een ontsporende discussie (met standaard antwoorden zoals bv: Geachte leden graag ontopic en niet persoonlijk!). Dit zonder dat men weet wie van de redactie dat plaatst, ook niet op basis van persoonlijke kenmerken in de schrijftaal. Tevens spreekt iedereen dan met één mond.
Dit om weer discussies en persoonlijke vetes (zoals in het verleden veelvuldig voorgekomen) in de kiem te smoren.
Dus sneller/meer nieuws, actievere leden, goede controle door redactie achter en voor de schermen. En inderdaad eerst de leden en dan de redactie. Maar de leden zijn niet de koning op de site!
Mooie reactie en goed je weer op de site te zijn Lars. Persoonlijk hou ik ook van een levende discussie maar het moet wel op een normale manier. Schelden doe je in het normale leven ook niet (neem ik aan) dus moet hier ook gewoon niet thuis. Zelfde geld voor echt uitlokken van andere.
We geven nu vaak een blauwe editie en zetten daar zelf onze naam in, is inderdaad een idee om daar gewoon redactie in te zetten. Leden persoonlijk aanspreken zal waarschijnlijk nodig blijven, anders blijven sommige discussie it de hand blijven lopen omdat niemand zich als "verkeert bezig" ziet.
Namens de redactie allemaal bedankt voor de reacties :-)
Ik ben ook al een tijdje lid en kom regelmatig wel nog eens een kijkje nemen, wel minder en minder.
Waarom minder, verschillende redenen, enerzijds door familiale situatie, verminderde interesse in de F1 and so on.
In het verleden poste ik ook artikels, en ik denk dat ik dat redelijk goed deed. Simpelweg vertalen van een andere site, daar deed ik niet aan mee. Resultaat was dat ik regelmatig mijn tijd spendeerde aan iets wat men niet wou publiceren.
Soms kwam je dan eens met een artikel, duurde het een eeuwigheid voor het gepost werd en dan zag je dat een ander lid hetzelfde schreef...
Hetzelfde schreef vol fouten, zinnen die slecht opgebouwd zijn en dergelijke. En dan kom ik bij een van de zaken waar ik echt op afknap en op deze site hekel. Spelling en taalfouten. Heb hier al enkele serieuze kemels de revue zien passeren. En ok, in de commentaren, als ik die nog lees, daar steekt het niet zo nauw, maar als je een artikel schrijft, dan is een spellingscontrole het minimum wat men kan doen!
Meer nieuws en nieuwtjes per dag zouden erg welkom zijn vindt ik, ik betrap mezelf er wel eens op dat ik vol goede moed de site aanklik en dan teleurgesteld weer uitlog omdat er geen nieuws is.
Achtergrond nieuws en uitspraken van coureurs zijn ook leuk en interresant voor de fans en zou ik wat vaker willen lezen. zoals hierboven ook al word gemeld zijn nieuwe onderdelen op de auto's en stukjes over de historie van een circuit of loopbaan van een bepaalde coureur ook erg leuk. (voorbeeldje: het eventuele afscheid van Jenson Button uit de F1 na dit jaar zou een leuke zijn om zijn carriere in het licht te zetten)
De regels zijn OK, er wordt soms met 2 maten gemeten, maar over het algemeen worden mensen die regels breken op tijd terug geroepen. Het is hier veel beter en vriendelijker dan op verschillende andere sites waar regelmatig wordt gescholden e.d.
Meer nieuws is altijd welkom. Ik merk dat er meer nieuws staat, dan toen ik voor het laatst inlogde. Zorg er wel voor dat het kwalitatieve artikels zijn die foutloos getypt worden. Liever een artikel minder, dan dat het vol schrijffouten staat...Een taalvirtuoos zou een aanwinst zijn voor deze website, want ik merk hier en daar toch nog wat foutjes...
Ik ben het met de commentaren van anderen eens. Fijn om te lezen dat ook andere forumleden gemerkt hebben dat er hier vaak met 2 maten en gewichten gewogen wordt. Ik heb dit al meerdere malen aangegeven, maar toch hebben de moderators daar lak aan. Als je serieus wil genomen worden als moderator, pas dan de regels op eenzelfde manier toe en niet bij de ene zo, en bij de andere weer anders....Dat zou een hele vooruitgang zijn! Maar jullie willen daar iets aan doen, dus dat is al een hele stap in de goede richting. Met deze ontwikkeling wil ik met Agricon0r met een schone lei opnieuw starten...Ik vergeef dan ook zijn gedrag, want dat ging er soms ver over...Leer eens te begrijpen dat niet alle neusjes in dezelfde richting staan, en dat andere mensen ook een andere mening kunnen hebben. Je hoeft het daar natuurlijk niet mee eens te zijn, maar houdt het dan gewoon netjes...voor iedereen...
De nieuwsfeitjes sneller op de site, moeten we ons zelf aantrekken.We kunnen tenslotte zelf het nieuws inbrengen.
Aanpakken van leden die niet erg respectvol met andere leden omgaan vind ik wel een issue. Ook in de chat wordt er vaak op de man/vrouw gespeeld. Hier mag wat mij betreft wel harder en sneller tegen worden opgetreden.
De chat gebruik ik hierdoor al helemaal niet meer.
Beste Allen,
Voor mij persoonlijk geld dat ik de F1 momenteel minder interessant vind. De site bezoek ik nog steeds iedere dag maar als de algehele interesse in de F1 afneemt dan merk ik ook aan mijzelf dat er minder interesse is om actief deel te nemen aan de site.
Ik blijf de site bezoeken en hoop dat mijn interesse in de F1 terugkeert . . . .
Groet en geniet van de GP in Singapore !
Hallo allemaal,
In het verleden had ik nog regelmatig discussie op de site, echter merk dat mijn actieve interesse in F1 is afgezwakt.
Dit komt door ; formule 1 achter de decoder de beleving van het spektakel (het geluid van de motoren).
Bezoek nog wel een aantal x per week de site maar log niet meer in.
Het leukst vind ik eerlijk gezegd het commentaar op het nieuws.
En ben van mening dat je best nieuws van andere sites door kan linken, en (gewoon) een aantal malen per week specials kan plaatsen.
Bepaal anders vooraf waar en wanneer de special over moeten gaan.
Bijvoorbeeld; per circuit, team, coureur..
Het is ontzettend goed om te zien dat jullie zo meedenken over het opnieuw inrichten van de website! Ik wil alleen wel opmerken dat er twee tegendraadse opmerkingen geplaatst worden. Er is de roep om meer en sneller nieuws, tegelijkertijd wordt er (terecht) opgemerkt dat de spelling te wensen overlaat. Er zijn wel degelijk een aantal taalvirtuozen achter de schermen bezig, maar niet iedereen is op tijd online om de berichten te controleren voordat ze geplaatst worden. Daarom glippen er wel eens berichten tussendoor die niet aan de eisen voldoen. Maar er wordt hard aan gewerkt!
@Schuki
Daarom moeten er ook eerst drie personen over heen lezen! Dit kunnen jullie onderling via een Whatsapp groep afstemmen. Gewoon aangeven dat er een artikel staat via Whatsapp en dat de personen die tijd hebben er een blik op werpen alvorens het te plaatsen.
Lees het nieuws hier nog elke dag bijna, maar inderdaad commentaar posten is bij mij ook een stuk minder geworden hier. En de site opzicht is niet slecht, het nieuws mag wel wat meer zijn en wat sneller. Maar dat moet natuurlijk ook weer te doen zijn omdat deze site veel met vrijwilligers werkt. Maar je mag als nieuws site er ook best wel eens naast zitten, als de televaag alles op waarheid zou schrijven kwam er niet veel in de krant denk ik. Dus daarom korte push nieuws berichten op deze site lijkt mij hier heel geschikt. Hoeft geen lang verhaal te zijn, maar het moet wel een goede discussie op gang kunnen brengen. Daarmee wil ik niet zeggen dat er maar gewoon onzin geschreven zou moeten worden. b.v een discussie: Het gerucht gaat dat Alonso naar de Honda motoren vertrekt. Dan zou je dat als een kort push berichtje kunnen plaatsen en je hebt nieuws voor een discussie. Of Alonso ook daadwerkelijk vertrekt naar de motoren van Honda? tja dat is natuurlijk leuk voor een discussie. Ieder heeft natuurlijk zijn mening en moet die ook kunnen geven, maar leeftijd speelt in deze nog wel eens een rol. Verder blijf ik het hier volgen, en zal ik het post gehalte weer eens wat gaan verhogen. Succes verder met de site!
Ik zie hier veel dezelfde opmerkingen naar boven komen. Mijn inziens ook terecht.
Anderzijds zie ik ook veel hetzelfde terugkomen als reactie op die opmerkingen, vrijwilligers, tijd, budget, vrijwilligers…
En die zaken zijn moeilijk te counteren maar ben ervan overtuigd dat net in het aanpakken van de zogenaamde excuses juist de oplossing ligt van de meeste problematiek.
Als men de site wil laten evolueren, dan moet denk ik de organisatie er achter groeien. Het zal dan echt wel een bedrijfje moeten gaan worden.
Ik ben ook frequente bezoeker van gpupdate.net en ik denk dat ze daar die stap gemaakt hebben, van een leuk initiatief naar een professioneel gebeuren.
Als je die stap wil maken, dan moet er geld in het laatje komen. Niet eens, maar een continue stroom van inkomsten. Dan kan je echt op bepaalde zaken mensen gaan inzetten.
Dan kan je iemand inzetten die naast eigen stukken ook de ingezonden artikels kan gaan screenen.
Kan men eigen reportages gaan maken op/over wedstrijden.
Interviews regelen, het kan eens je je hier op focust toch niet zo moeilijk zijn om wat kleinere goden uit de F1, ex rijders uit België en Nederland, aanstormende talenten en dergelijke te strikken. Heren uit andere kampioenschappen met naam en faam maar die veel toegankelijker zijn vragen naar opinies. Eens een verslagje over de 24h van Zolder, Francorchamps. Belichten van de VW funcup.
Ok, het is Formule1nieuws.nl met de nadruk op de f1, maar als ik zie hoeveel “off topic” er gegaan wordt in de reacties, dan denk ik dat velen onder ons buiten f1 fans gewoon pure snelheids freaks zijn. Als het maar snel, fun en spectaculair is.
Ik heb in de jaren dat ik jullie ontdekt heb de site al zien evolueren. Steeds met een doel voor ogen om vooruit te gaan. Misschien zijn er zaken die de een wel leuk vindt en de andere niet. Maar dat is nu eenmaal de gang van zake.
De volgende stap zal geen simpele worden, dat is de stap naar professionalisme. Dat is een grote stap met veel valkuilen.
Hoe je de nodige financiën bijeen krijgt, daar zal ook wel zowat iedereen zijn idee over hebben,. Zet eventueel iets in het forum en dan zal je met een select groepje die hun echt willen engageren hier de beste ideeën moeten uithalen, dat gecombineerd met het introduceren van een basis bedrijfsstructuur met voorzitter tem penningmeester/boekhouding en ieder zijn duidelijke verantwoordelijkheden.
Ik en mijn collega leden kijken al uit naar wat er de komende maanden en jaren op ons afkomt.
Succes!
Iets meer berichten, nieuwe vleugels, aanpassingen aan de wagens voor bepaalde circuits,...
Verder een nieuwe, moderne lay-out. De site is al sinds 2004 toen ik lid werd niet meer aangepast buiten wat kleuren die veranderd zijn.
Ook denkend aan mobiele gebruikers, wat een steeds groter aandeel van de markt word.
Tja... voor mij geldt tevens dat de site niet de reden is dat ik minder aanwezig ben. Omstandigheden veranderen.
(bezoek hem regelmatig zonder in te loggen)
En eerlijk, toen de F1 haar tactische spelletje een beetje verloor, omdat ze de uitgaven wilde beperken om daarmee kleinere teams een kans te geven, ben ik langzamerhand afgehaakt.
Voor mij mogen ze de regels van 15 jaar geleden, morgen weer invoeren.
Wel verwacht ik dat de aantallen weer zullen oplopen als er weer een Verstappen terugkeert in het veld.
Tenminste als de uitzendingen weer publiek worden en je niet een of ander decoder abbo'tje moet nemen.
We zullen zien...
[quote]Verder een nieuwe, moderne lay-out. De site is al sinds 2004 toen ik lid werd niet meer aangepast buiten wat kleuren die veranderd zijn.
Ook denkend aan mobiele gebruikers, wat een steeds groter aandeel van de markt word.[/quote]
Ik vind dat de site ook wel wat moderner mag worden. Ik denk dan aan een mobiele webpagina of een app.
Ik heb al regelmatig gehoord dat mensen vinden dat het nieuws eerder op de site moet verschijnen. Als men op concurrerende sites kijkt, dan hebben hun meer nieuws en hebben het nieuws eerder op de site staan. Nu vind ik dit niet echt een punt of het nieuws eerder of later op een site staat. Mij gaat het erom dat er goede en fatsoenlijke discussies kunnen worden gevoerd. Maar voor mij gaat het niveau van de leden te vaak op en neer. Etters moeten gewoon sneller worden aangepakt, dit soort leden moet je weren. Dit is iets wat ik in Monza met Nederlands fans ook heb besproken. Toen we over de diverse sites spraken, kwam er toch vaker de opmerking over het gedrag van leden. Ik denk dat er vooral op de snelheid van het nieuws naar de site winst te behalen is. En ook het aanpakken van gedrag wat storend is voor andere leden moet anders. Kijk gewoon eens naar de concurrentie, het is niet verkeerd om af te kijken!