Overwinning GP China voor Lewis Hamilton

Gepost door: Schuki op 12-04-2015 09:43 1975x gelezen

Lewis Hamilton heeft de Grand Prix van China gewonnen. De Brit in dienst van Mercedes ging kalm op weg naar de overwinning in een wedstrijd die weinig hoogtepunten kende en waar Max Verstappen twee rondes voor het einde uitvalt met een versnellingsbakprobleem.

Twintig coureurs drukten het gas in om iets over tweeën plaatselijke tijd voor de Chinese Grand Prix en in de eerste bocht vallen er geen slachtoffers. Lewis Hamilton trekt meteen een gat en Kimi Räikkonen maakt zijn tegenvallende kwalificatie direct goed en schiet naar plek vier. Beide Red Bull’s en Toro Rosso’s vechten met elkaar en Max Verstappen voert het viertal aan. In de tweede ronde verliest Carlos Sainz Jr. de controle over zijn bolide en mag van achteraf opnieuw beginnen. In de beginfase zijn er over en weer wat kleine gevechten, voornamelijk in de achterhoede. Beide Red Bull-coureurs en McLaren-piloten vechten voor plek veertien en Max Verstappen vecht met Marcus Ericsson voor P10. In ronde 10 zet Nico Hülkenberg zijn Force India aan de kant. “Something bad happened”, verteld de Duitser tegen zijn team. Felipe Nasr is in ronde 11 de eerste coureur die binnenkomt voor banden, terwijl Max Verstappen op briljante wijze de teamgenoot van Nasr te grazen neemt. De Lotussen volgen Nasr de pits in en ook Max Verstappen komt relatief vroeg binnen. Ook Sebastian Vettel komt als één van de eersten binnen, waarna de rest van het veld volgt, zonder noemenswaardige incidenten. In ronde zestien is de race over voor Daniil Kvyat, die een ploffende motor heeft. In rondje negentien herhaalt Max Verstappen zijn huzarenstukje aan het einde van het lange rechte stuk, ditmaal op Felipe Nasr, waardoor hij opschuift naar plek negen. De top tien na 22 ronden is als volgt: Hamilton, Rosberg, Vettel, Räikkonen, Massa, Bottas, Maldonado, Grosjean, Verstappen, Nasr. Wonderbaarlijke revival Sainz Jr. Na 24 ronden lijk ook Carlos Sainz Jr. zijn bolide aan de kant te zetten, met eveneens een versnellingsbakprobleem, net als Daniil Kvyat, maar op wonderbaarlijke wijze weet hij weer leven te krijgen in zijn Toro Rosso. Halverwege de race zit het leukste gevecht rond plek 11, met Marcus Ericsson en Daniel Ricciardo. Tussen beide coureurs is het stuivertje wisselen, maar het levert het enige leuke duel op in deze fase van de race. In de dertigste ronde is het Sebastian Vettel die als eerste van de top vier, op dat moment nog in zicht van elkaar, naar binnen gaat voor zijn laatste pitstop. Opvallend is dat Nico Rosberg achter Vettel aan gaat en als eerste van de Mercedessen binnen komt en daarmee het voordeel van het team lijkt te hebben. Foutenfestijn van Maldonado Met nog 22 ronden te gaan lijkt Pastor Maldonado zijn reputatie weer waar te maken, als hij zich verremt bij het ingaan van de pitstraat. Goed nieuws voor Verstappen, die daardoor een plekje kan opschuiven. Door een stop van Daniel Ricciardo schuift Verstappen op naar de negende plaats. Ondertussen is er vooraan nog niets veranderd en rijden Hamilton, Rosberg, Vettel, Räikkonen, Massa en Bottas nog steeds in slagvolgorde achter elkaar. Sergio Perez vecht met Verstappen om P8, op dat moment het enige gevecht in de race. In ronde 41, vlak nadat Maldonado weer een fout maakt en achterstevoren in bocht tien staat, pakt Verstappen plek acht over van Sergio Perez.

Tegen het einde van de wedstrijd ontvouwt zich nog een leuk duel tussen Jenson Button, Pastor Maldonado en Fernando Alonso. Hoewel het om positie dertien in de race gaat laten de mannen zien dat ze echt wel willen racen en dat levert spektakel op. In bocht 1 tikt Jenson Button Maldonado aan en beide coureur spinnen van de baan, Alonso voorbij latend. Maldonado brengt hierna een noodzakelijk bezoek aan de pits en moet een ronde later opgeven, terwijl het aan de kop van het veld onveranderd blijft. Twee rondes voor het einde van de wedstrijd moet Max Verstappen zijn bolide op het rechte stuk parkeren op het moment dat zijn versnellingsbak het begeeft. De jonge Nederlander moet daardoor een mooie achtste positie opgeven en mist daardoor weer belangrijke punten voor het kampioenschap. Na 56 ronden valt dan, achter de Safety Car, eindelijk de vlag en komt Lewis Hamilton als winnaar over de streep. Achter hem finisht Nico Rosberg als tweede en Sebastian Vettel komt als derde over de streep, voor zijn teamgenoot Kimi Räikkonen.
GP China 2015 - Shanghai International Circuit

PosNrCoureurTeamRondenTijdGridPunten
144Lewis HamiltonMercedes GP561:42.20825
26Nico RosbergMercedes GP56+ 0.71418
35Sebastian VettelFerrari56298815
47Kimi RäikkönenFerrari56383512
519Felipe MassaWilliams56854410
677Valtteri BottasWilliams5698858
78Romain GrosjeanLotus56190006
812Felipe NasrSauber56226254
93Daniel RicciardoRed Bull Racing56321172
109Marcus EricssonSauber55+ 1 lap1
1111Sergio PérezForce India55+ 1 lap
1214Fernando AlonsoMcLaren55+ 1 lap
1320Jenson ButtonMcLaren55+ 1 lap
1455Carlos Sainz jrToro Rosso55+ 1 lap
1528Will StevensManor F1 Team54+ 2 laps
1698Roberto MerhiManor F1 Team54+ 2 laps
1733Max VerstappenToro Rosso52gearbox
1813Pastor MaldonadoLotus49brakes
1926Daniil KvyatRed Bull Racing15engine
2027Nico HülkenbergForce India9gearbox

Bron: Formule1Nieuws.nl


Alle commentaren zijn eigendom van de posters. Formule1nieuws.nl is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de commentaren.


Reacties op: Overwinning GP China voor Lewis Hamilton


bvonk
Re: Overwinning GP China voor Lewis Hamilton
Erg jammer van Max, was weer erg lekker bezig. McLaren deed niet echt mee maar in elk geval beide wagens de hele race uitgereden, dat is voor het eerst dus zeker weer een stapje vooruit. Ook waren ze weer in gevecht met een Mercedes aangedreven wagen. Hamilton weer perfecte race, voor rest weinig bijzondere race.
Gepost op: 12/04/2015 10:09
Gallardo
Gepost op: 12/04/2015 10:12
Inderdaad heel jammer van Max, wederom punten mislopen doordat de techniek hem in de steek laat. Voor de rest een vreselijk saaie race..
Gepost op: 12/04/2015 10:12
bengelke
Stom
stom dat ze achter de safetycar geeindigt zijn. Verstappen blundert, in mijn ogen, meer dan maldonado
Gepost op: 12/04/2015 10:17
MikelS
Gepost op: 12/04/2015 10:20
Waar blunderde Max dan bengelke, of wil je gewoon weer interessant doen met dom commentaar? Niet zo spannende race weer.
Gepost op: 12/04/2015 10:20
Jayzen
Gepost op: 12/04/2015 13:17
Bengelke jouw moederske heeft geblunderdske met de morning afterpilleke. Jij bent hiervan het bewijske!
Gepost op: 12/04/2015 13:17
Het5eWiel
Re: Overwinning GP China voor Lewis Hamilton
Je typt diarree, Bengelke...stemmingmaker
Gepost op: 12/04/2015 10:22
Panoz
Re: Overwinning GP China voor Lewis Hamilton
Balen voor Verstappen want hij reed een bere goede race. Verder had Mercedes Ferrari deze race aardig aan het lijntje.
Nog wel ff gelachen om Mol toen Alonso de deur open zette en Button voorbij liet. "Sow hij hangt nog net niet uit het raam met koffie en cake!" :lol:
Gepost op: 12/04/2015 12:07
JanTod
Re: Overwinning GP China voor Lewis Hamilton
De spanning zat hem in de finesses en de lol zat hem in de exposure, die Max kreeg toebedeeld, omdat hij racete om de plekken eeeen won. Daar kan geen blokkerende versnellingsbak of rokende motor tegenop. Wel sneu, van de twee keer gemiste puntenscore. Daar had hij 7e of 8e mee gestaan. Vanmiddag de BBC maar aanzetten. Die laten vaak een veel andere race zien, dan ze je bij RTL voorzetten. Wat een geneuzel en wat een humorloze grapjes. Er zit zo'n grote afstand tussen hen en wat er op de baan gebeurt. Jammer....

Groetsels
Gepost op: 12/04/2015 12:14
-BMR-
Re: Overwinning GP China voor Lewis Hamilton
Spijt dat ik hiervoor m'n bed ben uitgekomen.
Gepost op: 12/04/2015 17:43
purno
Gepost op: 12/04/2015 19:41
Ongelofelijke buiten klasse weer van Hamilton de rest is nooit in de buurt geweest. pure buiten klasse!.
Gepost op: 12/04/2015 19:41
leo1954
Re: Overwinning GP China voor Lewis Hamilton
Het blijft dus gewoon Mercedes, mij maakt het niet veel uit wie van de twee er wint. Ferrari maakte echt geen reele kans. Leuk voor Vettel, weer op het podium.

Vreselijk jammer van het uitvallen van Max, wat een geweldige race reed die jongen! Nou, dat is niemand ontgaan. Maldonado wordt al afgeslacht voor de uitslag en die bleek dus duidelijk in het nadeel van Button te zijn.

Triest van Mclaren, maar ik vind het wel dapper dat Honda open en bloot leert onder eigen naam. Doet me denken aan de vroegere turbo´s van Renault. Heel wat anders dan hoe Mercedes het aanpakte. Ik hoop echt dat het zich gaat uitbetalen voor McLaren en Honda.
Gepost op: 12/04/2015 21:24